To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Control Type | dial |
|---|---|
| Design | hang on design |
| Diameter | 3" dia |
| Product Type | freezer/refrigerator thermometer |
| Safety and Compliance | HACCP, NSF |
| Temperature Range | -20 to 70F |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 72 |
| Packed By | 72 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642006554 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 11.61 cm |
| Item Height | 17.72 cm |
| Item Depth | 18.5 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 0.26 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Thermometer, Refrig Freezer |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









