To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Control Type | digital |
|---|---|
| Product Type | pocket test thermometer |
| Safety and Compliance | HACCP, NSF |
| Temperature Range | -40 to 450F; -40 to 230C |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 144 |
| Packed By | 144 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169125602 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1 cm |
| Item Height | 0.5 cm |
| Item Depth | 23.03 cm |
| Item Length | 8.75 |
| Item Weight | 0.23 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Thermometer, Pocket |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









