To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 5000 x 1 g, 9" x 7" |
|---|---|
| Capacity | 10 lbs. capacity |
| Control Type | digital |
| Material | abs, stainless steel |
| Product Type | portion control scale |
| Safety and Compliance | NSF |
| Voltage | 115v |
| Vendor Name | Globe |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 45439 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 9.25 cm |
| Item Height | 3 cm |
| Item Depth | 9.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Scale, Portion, Digital |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









