To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Control Type | dial |
|---|---|
| Fits Brand | Cooper Atkins |
| Fits Model | nan |
| Material | stainless steel |
| Product Type | grill thermometer |
| Replaces Parts | Atkins 3210-08-1E; CP3210-08-1-E; 3210-10-3 /LOGO; CP3210-10-3 -LOGO; 3210-10-3 -LOGO; 3210-08-1-E; CP3210-08-1E; CP3210-10-3 /LOGO; Cooper Thermometer 3210-10-3 -LOGO; 3210-08-1E; 3210-08-1-E; 3210-1 |
| Replaces Parts Brand | Atkins, Cooper Thermometer |
| Temperature Range | 100 to 600F |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 4 cm |
| Item Height | 2 cm |
| Item Length | 4.25 |
| Item Weight | 0.23 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Kitchen Supplies, Measuring and Portioning, Thermometers and Probes |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









