To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Fits Brand | Cooper Atkins |
|---|---|
| Fits Model | nan |
| Product Type | thermometer |
| Replaces Parts | Atkins CP2225-05-5; 2225-05-5; 2225-20 |
| Replaces Parts Brand | Atkins |
| Temperature Range | 200 to 1000F |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 6 cm |
| Item Height | 3 cm |
| Item Length | 7.5 |
| Item Weight | 0.3 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Kitchen Supplies, Measuring and Portioning, Thermometers and Probes |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









