To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | |
|---|---|
| Control Type | dial |
| Material | steel |
| Product Type | portion control scale |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 2 |
| Packed By | 2 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169122557 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 12 cm |
| Item Height | 12.75 cm |
| Item Depth | 27.76 cm |
| Item Length | 13.25 |
| Item Weight | 13.7 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Scale, Portion, Dial |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









