To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Control Type | dial |
|---|---|
| Diameter | 3" dia |
| Product Type | meat thermometer |
| Safety and Compliance | HACCP, NSF |
| Temperature Range | 130 to 190F |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 72 |
| Packed By | 72 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642006615 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18.9 cm |
| Item Height | 13.58 cm |
| Item Depth | 21.46 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 0.2 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Meat Thermometer |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









