To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 32-3/4"W x 27-1/2"D x 30-1/2"H |
|---|---|
| Color | black |
| Depth | 27-1/2" |
| Features | Made in USA, stackable |
| Handle | side handles |
| Height | 30-1/2" |
| Material | vinyl |
| Product Type | dish caddy |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 32-3/4" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419864560 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 32.75 cm |
| Item Height | 30.5 cm |
| Item Depth | 27.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cart / Dolly, Dish |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









