To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 29-5/8"W x 25-3/4"D x 66-1/8"H |
|---|---|
| Capacity | 16 pan |
| Depth | 25-3/4" |
| Height | 66-1/8" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | trolley |
| Width | 29-5/8" |
| Vendor Name | Unox |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28037 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 29.62 cm |
| Item Height | 66.12 cm |
| Item Depth | 25.75 cm |
| Item Weight | 191.36 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Trolley |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









