To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 18-9/16"W x 34-1/8"D x 38-1/2"H |
|---|---|
| Capacity | 200 lb. capacity |
| Depth | 34-1/8" |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Features | adjustable shelf |
| Handle | adjustable handle |
| Height | 38-1/2" |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Product Type | equipment stand |
| Style | cantilever, swivel |
| Width | 18-9/16" |
| Vendor Name | Robot Coupe |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18.56 cm |
| Item Height | 38.5 cm |
| Item Depth | 34.12 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment Stand Cart |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









