To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 40"W x 30"D x 31-1/16"H |
|---|---|
| Color | gray |
| Depth | 30 |
| Features | Made in USA |
| Handle | side handles |
| Height | 31-1/16" |
| Material | vinyl |
| Product Type | dish caddy |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 40" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419862283 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 40 cm |
| Item Height | 31.06 cm |
| Item Depth | 30 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cart / Dolly, Dish |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









