To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 10" x 2-1/2" |
|---|---|
| Capacity | 2.5 quart |
| Color | black |
| Depth | 2-1/2" |
| Durability and Resistance | break-resistant, dishwasher safe |
| Material | melamine |
| Product Type | bowl |
| Safety and Compliance | NSF |
| Shape | square |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 6 |
| Packed By | 6 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 15845836097 |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 6 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Depth | 2.5 cm |
| Item Weight | 1.2 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Bowl, Plastic, 1 - 2 qt (32 - 95 oz) |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









