To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 101.4 oz. |
|---|---|
| Color | lime |
| Depth | 5.1" |
| Diameter | 8.8" dia |
| Material | cast aluminum, resin |
| Product Type | bugambilia bowl |
| Safety and Compliance | NSF |
| Shape | round |
| Size | |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Depth | 5.1 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Bowl, Metal, 3 - 4 qt (96 - 159 oz) |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









