To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 8"L x 8"W |
|---|---|
| Color | black |
| Durability and Resistance | break-resistant, dishwasher safe |
| Length | 8" |
| Material | melamine |
| Product Type | plate |
| Safety and Compliance | BPA free, NSF |
| Shape | square |
| Width | 8" |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 15845721218 |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 8 cm |
| Item Length | 8 |
| Item Weight | 0.7 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Plate, Plastic |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









