To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 10 oz. |
|---|---|
| Color | black |
| Depth | 3" |
| Diameter | 6" dia |
| Durability and Resistance | break-resistant, dishwasher safe |
| Material | melamine |
| Product Type | bowl |
| Safety and Compliance | BPA free, NSF |
| Shape | round |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 15845187069 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Depth | 3 cm |
| Item Weight | 0.3 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Soup Salad Pasta Cereal Bowl, Plastic |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









