To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 14 oz. |
|---|---|
| Depth | 1-3/4" |
| Diameter | 7.25" dia |
| Durability and Resistance | break-resistant, dishwasher safe |
| Material | melamine |
| Product Type | bowl |
| Safety and Compliance | NSF |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 2 |
| Packed By | 2 dozen |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 15845275230 |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Moq By | dozen |
| Case Pack By | dozen |
| Item Depth | 1.75 cm |
| Item Weight | 4.9 kg |
| Priced By | dozen |
| Vendor Category | Soup Salad Pasta Cereal Bowl, Plastic |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









