To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 20-1/3 oz. |
|---|---|
| Color | terra cotta |
| Depth | 2-1/3" |
| Diameter | 5-15/16" dia |
| Material | cast aluminum, resin |
| Product Type | bugambilia bowl |
| Safety and Compliance | NSF |
| Shape | round |
| Size | x-small |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Depth | 2.33 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Bowl, Metal, 0 - 31 oz |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









