To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 4-1/2"L x 1/2"W |
|---|---|
| Durability and Resistance | impact resistant, shatterproof |
| Length | 4-1/2" |
| Material | plastic |
| Product Type | freezer/refrigerator thermometer |
| Safety and Compliance | HACCP, NSF |
| Temperature Range | -20 to 80F; -20 to 0C |
| Width | 1/2" |
| Vendor Name | Adcraft - Admiral Craft Equipment |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 646563774226 |
| Shipping Origin | 33610 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 0.5 cm |
| Item Length | 4.5 |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Thermometer, Refrig Freezer |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









