To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 3-15/16"W x 9-1/16"D x 4-15/16"H |
|---|---|
| Depth | 9-1/16" |
| Height | 4-15/16" |
| Product Type | fry basket |
| Size | half size |
| Width | 3-15/16" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419718924 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 3.94 cm |
| Item Height | 4.94 cm |
| Item Depth | 9.06 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Fryer Basket |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









