To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Durability and Resistance | heavy-duty |
|---|---|
| Installation Type | plate mount |
| Material | stainless steel |
| Product Type | fryer |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 15.5 cm |
| Item Height | 45.75 cm |
| Item Depth | 30.5 cm |
| Item Weight | 109 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Fryer Drain Station |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









