To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 50 lb. capacity |
|---|---|
| Design | portable |
| Durability and Resistance | heat resistant, heavy-duty |
| Material | stainless steel, steel |
| Product Type | filter |
| Temperature Control | high temperature |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 16.25 cm |
| Item Height | 24 cm |
| Item Depth | 29.5 cm |
| Item Weight | 135 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Portable Fryer Filter |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









