To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Fits Brand | Fetco |
|---|---|
| Fits Model | CBS-2051, CBS-2052, CBS-2130XTS |
| Product Type | fry basket |
| Replaces Parts | Fetco -B002280R1; B002280R1 |
| Replaces Parts Brand | Fetco |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1 cm |
| Item Height | 1 cm |
| Item Length | 1 |
| Item Weight | 1.97 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Kitchen Supplies, Cookware, Fry Baskets |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









