To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 15 amps |
|---|---|
| Area | 12" x 20" , 67-1/4"W x 25-1/4"D, 68"W x 26"D x 21-1/2"H |
| Color | copper |
| Control Type | infinite controls |
| Depth | 25-1/4", 26" |
| Design | drop-in |
| Features | insulated, Made in USA |
| Height | 21-1/2" |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | hot food well unit |
| Safety and Compliance | cULus, NSF |
| Thickness | 18 gauge, 20 gauge |
| Voltage | 208V |
| Wattage | 3125 watts |
| Width | 67-1/4", 68 |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080644585 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 68 cm |
| Item Height | 21.5 cm |
| Item Depth | 26 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Hot Food Well Unit, Drop-In, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









