To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 16 gallon |
|---|---|
| Control Type | electronic controls |
| Material | stainless steel |
| Product Type | rethermalizer |
| Style | industrial |
| Voltage | 480v |
| Wattage | 8.5 KW |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 16.5 cm |
| Item Height | 47.12 cm |
| Item Depth | 35.38 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Rethermalizer |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









