To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 85 lb capacity |
|---|---|
| Depth | 34-3/8" |
| Design | cabinet base, free-standing |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric, gas |
| Product Type | fry holding station |
| Width | 21" |
| Vendor Name | Vulcan |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 21 cm |
| Item Depth | 34.38 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Fry Holding Station |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









