To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 20"W x 13-1/2"D x 52"H |
|---|---|
| Capacity | 15 chairs |
| Color | black |
| Depth | 13-1/2" |
| Features | stackable |
| Height | 52" |
| Material | steel |
| Product Type | chair dolly |
| Width | 20" |
| Vendor Name | Oak Street |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 20 cm |
| Item Height | 52 cm |
| Item Depth | 13.5 cm |
| Item Length | 28 |
| Item Weight | 100 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dolly Truck, Furniture |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









