To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 24"W x 50"D x 35"H |
|---|---|
| Capacity | 2000 lbs |
| Depth | 50" |
| Features | Made in USA |
| Handle | removable handles |
| Height | 35 |
| Material | steel |
| Product Type | platform truck |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 24" |
| Vendor Name | Channel Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 35 cm |
| Item Depth | 50 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Truck, Platform |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









