To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 42"W x 20"D x 8"H, 5" x 1-1/4" |
|---|---|
| Capacity | 1200 lbs |
| Depth | 20 |
| Design | mobile, tubular |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Features | Made in USA |
| Height | 8" |
| Material | aluminum |
| Product Type | dunnage dolly |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 42" |
| Vendor Name | Channel Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 42 cm |
| Item Height | 8 cm |
| Item Depth | 20 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dunnage Rack, Mobile |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









