To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Fits Brand | T&S Brass |
|---|---|
| Fits Model | 002881-40, B-0107-QD, B-0133-QD-1, B-1400, B-1433-01M-QDS, B-1433-7102-01C, B-1433-7132-01M, B-1433-7132M-CR, B-1433-CR-QDS, B-1439-BF12-C12, B-1444-CV, B-1454, B-1457, B-1457-7102-01C, B-1458, B-1459-7112-QDS, B-1550-C, B-7102-01M, B-7102-01M-STB, B-7112-01M, B-7112-U1LWS2C, B-7122-C01M, B-7132-01M, B-7142-01M, B-7142-C01M, B-7212-01M, B-7222-C01M, B-7232-01M, B-7242-01M |
| Material | brass |
| Product Type | lever / handle |
| Replaces Parts | T&S Brass TS5A; 002881-40; 5A; TS2881-40; 2881-40 |
| Replaces Parts Brand | T&S Brass |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1 cm |
| Item Height | 1 cm |
| Item Length | 6 |
| Item Weight | 0.4 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Facility Maintenance, Plumbing |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









