To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Fits Brand | T&S Brass |
|---|---|
| Fits Model | 000607-40, 000607-40NS, 001098-45, 016751-40NS, 200 Series, B-1K, B-6K, B-6RK, B-7K, B-7K-NS, B-8K, B-8K-NS, B-ESC-RK, Eterna 200 |
| Material | packingnow |
| Product Type | faucet packing |
| Replaces Parts | T&S Brass 1098-45; TS1098-45; 40L; 013430-45; TS40L; 001098-45; TS001098-45 |
| Replaces Parts Brand | T&S Brass |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1 cm |
| Item Height | 0 cm |
| Item Length | 1 |
| Item Weight | 0.01 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Facility Maintenance, Plumbing |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









