To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Fits Brand | T&S Brass |
|---|---|
| Fits Model | 000607-40, 000607-40NS, 000718-25, 200 Series, B-7K, B-8K, Eterna 200 |
| Material | brass |
| Product Type | packing nut |
| Replaces Parts | T&S Brass 41L; TS718-25; 718-25; 000718-25; TS41L |
| Replaces Parts Brand | T&S Brass |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1 cm |
| Item Height | 1 cm |
| Item Length | 0.75 |
| Item Weight | 0.02 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Facility Maintenance, Plumbing |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









