To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 4 oz. |
|---|---|
| Color | white |
| Diameter | 4-5/8 dia |
| Durability and Resistance | dishwasher safe, heat resistant |
| Material | melamine |
| Product Type | fruit bowls |
| Safety and Compliance | NSF |
| Shape | round |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 8 |
| Packed By | 8 dozen |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642041494 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | dozen |
| Case Pack By | dozen |
| Item Width | 10.43 cm |
| Item Height | 13.78 cm |
| Item Depth | 10.43 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 1.8 kg |
| Priced By | dozen |
| Vendor Category | Fruit Dish, Plastic |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









