To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 28 oz. |
|---|---|
| Diameter | 6" dia |
| Handle | welded handles |
| Material | stainless steel |
| Product Type | bowl |
| Shape | round |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 72 |
| Packed By | 72 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642052940 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 14.17 cm |
| Item Height | 18.5 cm |
| Item Depth | 20.87 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 0.54 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Bowl, Metal, 0 - 31 oz |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









