To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Blade Style | high carbon, hollow edge, offset, wavy edge |
|---|---|
| Color | black, red, white |
| Durability and Resistance | slip resistant |
| Handle | polypropylene handle |
| Material | nylon, polyester, polypropylene |
| Product Type | knife set |
| Safety and Compliance | NSF |
| Style | stamped |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 6 |
| Packed By | 6 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169133201 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 15.35 cm |
| Item Height | 12.6 cm |
| Item Depth | 22.44 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 5.51 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Knife Set |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









