To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Blade Style | curved, high carbon |
|---|---|
| Color | blue |
| Handle | polypropylene handle |
| Length | 11-1/4" |
| Material | polypropylene, steel |
| Product Type | boning knife |
| Safety and Compliance | NSF |
| Style | flexible |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 36 |
| Packed By | 36 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169103211 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1 cm |
| Item Height | 11.42 cm |
| Item Depth | 15.75 cm |
| Item Length | 11.25 |
| Item Weight | 0.35 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Knife, Boning |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









