To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 6-9/10"L x 5-1/2"W x 1"H |
|---|---|
| Features | with handle |
| Height | 1" |
| Length | 6-9/10" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | mezzaluna knife |
| Width | 5-1/2" |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 72 |
| Packed By | 72 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642058539 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 5.5 cm |
| Item Height | 1 cm |
| Item Depth | 19.09 cm |
| Item Length | 6.9 |
| Item Weight | 0.3 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Knife, Rocker Mincing |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









