To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Blade Style | high carbon |
|---|---|
| Color | black |
| Handle | molded pom handle |
| Material | high carbon stainless steel |
| Product Type | chef's knife |
| Safety and Compliance | NSF |
| Style | forged |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 36 |
| Packed By | 36 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642031327 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1.81 cm |
| Item Height | 9.65 cm |
| Item Depth | 17.52 cm |
| Item Length | 8 |
| Item Weight | 0.73 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Knife, Chef |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









