To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 10 x 6 x 4-14 |
|---|---|
| Blade Material | stainless steel blade |
| Control Type | manual |
| Height | 4-1/4" |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Product Type | corer / peeler |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642052551 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 13.58 cm |
| Item Height | 4.25 cm |
| Item Depth | 20.47 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 1.12 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Apple Corer / Peeler, Tabletop |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









