To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Blade Style | serrated |
|---|---|
| Color | black |
| Control Type | manual |
| Durability and Resistance | dishwasher safe |
| Material | stainless steel |
| Product Type | vegetable peeler |
| Safety and Compliance | NSF |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 72 |
| Packed By | 72 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642045997 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 2.56 cm |
| Item Height | 1.44 cm |
| Item Depth | 14.76 cm |
| Item Length | 6.62 |
| Item Weight | 0.29 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Vegetable Peeler, Manual |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









