To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 10-3/4" diameter x 4-1/2" deep |
|---|---|
| Compartments | 1 compartment |
| Depth | 4-1/2" |
| Design | drop-in |
| Diameter | 10-3/4" dia |
| Features | Made in USA |
| Material | 304 stainless steel |
| Product Type | drop-in sink |
| Safety and Compliance | CSA |
| Shape | round |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 5 |
| Packed By | 5 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080017136 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Depth | 4.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sink, Drop-In |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









