To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 13"W x 17"D |
|---|---|
| Depth | 17" |
| Design | drop-in |
| Features | Made in USA |
| Material | 304 stainless steel |
| Product Type | drop-in sink |
| Width | 13" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080025070 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 13 cm |
| Item Depth | 17 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sink, Drop-In |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









