To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 14"W x 12"D x 12" deep |
|---|---|
| Compartments | 2-compartments |
| Depth | 12" |
| Features | Made in USA |
| Material | stainless steel |
| Product Type | sink bowl |
| Shape | square |
| Thickness | 18 gauge |
| Width | 14" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080025216 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 14 cm |
| Item Depth | 12 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sink Bowl, Weld-In / Undermount |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









