To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 17"W x 15"D |
|---|---|
| Depth | 15", 5-1/2" |
| Diameter | 2" dia |
| Features | Made in USA |
| Material | stainless steel |
| Product Type | hand sink |
| Safety and Compliance | CSA, NSF |
| Thickness | 20 gauge |
| Width | 17" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080024448 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 17 cm |
| Item Depth | 15 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sink, Hand |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









