To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | chrome, silver |
|---|---|
| Compressor Style | self-contained |
| Control Type | electronic control |
| Design | undercounter |
| Door Type | self-closing door, stainless steel door |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Number of Sections | two-section |
| Number of Shelves | 4 shelves |
| Product Type | undercounter refrigerator |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cUL, UL |
| Thickness | 1/2" |
| Width | 60" |
| Vendor Name | Victory Refrigeration |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerator, Undercounter, Reach-In |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









