To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 66 lbs weight per shelf |
|---|---|
| Control Type | electronic control |
| Design | undercounter |
| Features | insulated |
| Material | 304 stainless steel, epoxy coated, polyurethane |
| Number of Doors | 4 doors |
| Product Type | undercounter refrigerator |
| Refrigerant Type | R449a |
| Volume | 21.2 cu. ft. |
| Vendor Name | U-Line |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 53223 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 95.67 cm |
| Item Height | 35 cm |
| Item Weight | 551 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Undercounter Freezers, Undercounter Refrigerators |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









