To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Compressor Style | front breathing, self-contained |
|---|---|
| Design | undercounter |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Product Type | undercounter freezer |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Volume | 10.5 cu. ft. |
| Vendor Name | Continental Refrigerator |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 48 cm |
| Item Height | 32 cm |
| Item Depth | 32 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Freezer, Undercounter, Reach-In |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









