To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 2.0 amps |
|---|---|
| Color | clear |
| Door Type | stainless steel door |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/6 HP |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Doors | 1 door |
| Number of Sections | one-section |
| Number of Shelves | 2 shelves |
| Product Type | worktop refrigerator |
| Refrigerant Type | R290 |
| Voltage | 115v |
| Vendor Name | True Manufacturing |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 63366 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 27.63 cm |
| Item Height | 33.38 cm |
| Item Depth | 30.13 cm |
| Item Weight | 195 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerated Counter, Work Top |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









