To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 58-1/5"W x 29-1/2"D x 33-1/2"H |
|---|---|
| Control Type | infinite controls |
| Depth | 29-1/2" |
| Height | 33-1/2" |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | hot food table |
| Safety and Compliance | ETL-Sanitation |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 2000 Watts |
| Width | 58-1/5" |
| Vendor Name | Serv-Ware |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28504 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 58.2 cm |
| Item Height | 33.5 cm |
| Item Depth | 29.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Serving Counter, Hot Food, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









