To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| BTU | 21500 BTU, 43000 BTU |
|---|---|
| Control Type | manual controls |
| Features | infrared |
| Material | ceramic, stainless steel |
| Number of Burners | (2) 21500 btu ceramic infrared burners |
| Power Type | natural gas |
| Product Type | salamander broiler |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Migali |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 00819296021169 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 17.3 cm |
| Item Depth | 18 cm |
| Item Weight | 144 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Salamander Broiler |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









