To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| BTU | 36000 BTU |
|---|---|
| Power Type | natural gas |
| Product Type | salamander broiler |
| Vendor Name | Adcraft - Admiral Craft Equipment |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 33610 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 35 cm |
| Item Height | 23 cm |
| Item Depth | 21 cm |
| Item Weight | 213 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Gas Salamander |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









